Nieruchomości komercyjneInwestycje w nieruchomości mogą być również wspólne dla wielu inwestorów. Wtedy nabywcy stają się właścicielami samodzielnych lokali w budynku komercyjnym. W taki sposób sprzedawane są między innymi pokoje w condohotelach i aparthotelach, które ostatnio są najpopularniejszą formą wspólnego inwestowania w duże nieruchomości komercyjne. Nabywcy kupując poszczególne apartamenty podpisują jednocześnie z operatorem hotelu umowę najmu/dzierżawy, która gwarantuje im wynajem ich lokalu gościom hotelowym oraz wypłatę czynszu na wcześniej ustalonym poziomie.

Udział w zakupie takiej nieruchomości może być znakomitą dywersyfikacją inwestycji kapitału w inne produkty niż lokaty bankowe, obligacje i akcje. Aktualnie nieruchomości komercyjne przynoszą wyższy dochód niż niejedna inwestycja finansowa, nie podlegają inflacji, ich wartość wzrasta z roku na rok, a w czasach kryzysu lub bessy nie tracą na wartości tak jak akcje, zachowując pierwotną wartość.

Apartament hotelowy Czarna Góra 6% 

Jak wygląda proces inwestowania w nieruchomości komercyjne? Inwestorzy kupują konkretną nieruchomość podejmując decyzje na podstawie parametrów rentowności, takich jak: cena, stopa zwrotu z inwestycji oraz bezpieczeństwo zawieranej transakcji. Najlepiej, jeśli kupowana nieruchomość jest już wynajęta i możemy przeanalizować warunki umowy najmu. Później nabywca oddaje taki obiekt komercyjny w zarządzanie profesjonalnemu operatorowi, który dba, aby nieruchomość nie tylko pozostawała w dobrym stanie, ale również aby jej wartość rosła poprzez proces rekomercjalizacji i remodelingu. Zespół zarządzający kieruje całym procesem inwestycyjnym w imieniu właściciela. Wsparcie ekspertów powoduje, że właściciel nie angażuje się w zarządzanie osobiście natomiast czerpie pożytki z wynajmowanych nieruchomości komercyjnych.